UR & KLOCKOR / Armbandsur / Fickur 6104837
nr 610 4837
Fickur
Silver, 1700-/1800-tal
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 16 november 2009
kl 17:35:48
800 kr
750 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver